fbpx

„Z ust może wyjść kłamstwo. Ciało nie powie niczego poza prawdą.”
Energia kwantowa, S.S. von Staden

CZYM JEST TEST MIĘŚNIOWY?

Test mięśniowy (TM) jest formą bezpośredniej komunikacji z naszym ciałem. Stosując go pomijamy umysł świadomy, czyli nasz system wartości i przekonań, nasze lęki, obawy i co równie istotne nasze EGO. Metoda ta wykorzystywana jest w kinezjologii do pracy z pacjentami, lecz również Ty możesz zastosować ją do komunikacji ze swoją Jaźnią.

TM wykorzystuje zasadę łuku odruchowego – odruchowej fizjologicznej reakcji ciała na otrzymywane informacje i pytania. Z punktu widzenia samej fizjologii – biologiczne sprzężenie zwrotne jest dobrze znane z życia codziennego. Gdy mamy do przekazania komuś szokującą lub bolesną wiadomość, radzimy: „Lepiej usiądź”. Negatywną informację komentujemy: „Nogi się pode mną ugięły!”. Oznajmiając z kolei wspaniałą wiadomość, na którą czekaliśmy, mówimy: „rosną nam skrzydła”, „serce śpiewa”, „serce bije mocniej”, „skaczemy z radości”… Z doświadczenia wiemy, że przekaz nacechowany negatywnymi emocjami spowoduje stres w ciele, podetnie kolana, a my możemy nawet zemdleć i upaść. W mgnieniu oka spadnie napięcie mięśni, które nie będą już w stanie utrzymać ciała w pionie. Każda negatywna informacja, nieważne, czy przekazana słownie, czy odebrana przy pomocy innego zmysłu, spowoduje osłabienie mięśni: „na ten widok robi mi się słabo”, „od tego zapachu/smaku mi niedobrze”, „na samą myśl opadają mi ręce”.

DLACZEGO TEST MIĘŚNIOWY DZIAŁA?

Nasze ciało przechowuje wszystkie doświadczenia życiowe, zarówno te pozytywne jak i negatywne od poczęcia, aż po chwilę obecną. Jeśli nie reaguje na nie stresem, mięsień jest mocny, ale gdy stres jest obecny (poprzez negatywnie zabarwione emocjonalne odczucia takie jak lęk, niepokój, czy wątpliwości), mięśnie nie wytrzymają łagodnego nacisku i poddadzą się.

DO CZEGO SŁUŻY I W CZYM POMOŻE TEST MIĘŚNIOWY?

Za pomocą TM można odróżnić bodziec pozytywny od negatywnego, bodziec anaboliczny (wpływający pozytywnie na życie) od katabolicznego (wpływającego niszcząco), oraz prawdę od fałszu. Odpowiedzią na testowanie mięśni jest ich wzmocnienie – „TAK” lub osłabienie – „NIE” jako reakcja na określony bodziec, czy zadane pytanie.

Co bardzo ważne – TM jest niezależny od osobistych opinii i wierzeń, jest bezosobową odpowiedzią pola świadomości. Musimy pamiętać, że wszystko we wszechświecie emanuje z siebie charakterystyczną, unikalną wibracją, która pozostawia trwały ślad w polu świadomości. Niezależna od naszej woli część układu nerwowego potrafi na te wibracje reagować, co daje się unaocznić właśnie poprzez test mięśniowy.

TM możemy sprawdzać napięcie mięśniowe w stosunku do różnych rzeczy, np.:
• Czy dany produkt spożywczy nam służy?
• Czy mamy dobrze dobrane suplementy?
• Czy dana sytuacja będzie dla nas korzystna, czy nie?
TM pozwala nam zatem uniknąć szkodliwej diety, zakupu niepotrzebnej rzeczy, czy nawet toksycznej relacji, umożliwia lepszy dobór terapii i leczenia.

TM jest podstawą dla wszystkich bardziej zaawansowanych technik kinezjologicznych np. pracy ze stresem, emocjami i traumą, blokadami energetycznymi.

HISTORIA TESTU MIĘŚNIOWEGO

Test mięśniowy został po raz pierwszy wykorzystany w praktyce klinicznej przez Georga Goodhearta, który opublikował wyniki swoich badań w 1964 roku i wraz z Johnem Thie stworzył podwaliny kinezjologii stosowanej. John Diamond rozszerzył pracę z testem mięśniowym do badania emocji, systemów wierzeń, ludzkich postaw, muzyki, dźwięków i symboli. David Hawkins natomiast wykorzystał test mięśniowy do sklasyfikowania oraz numerycznego skalibrowania poziomów świadomości.

 

Scroll to Top