fbpx

RÓWNOWAŻENIE WG 5 ELEMENTÓW

CZYM JEST RÓWNOWAŻENIE WG 5 ELEMENTÓW?

Podstawowym założeniem tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM) jest to, że Chi jest energią lub siłą przepływającą przez meridiany (kanałamiy przepływu energii). Natomiast głównym prawem rządzącym meridianami jest Prawo pięciu elementów. Pięć elementów to 5 różnych energii, które jako całość tworzą kompletny zestaw energii. Razem stanowią one całość i żaden nie można istnieć bez pozostałych.

Pięć elementów w medycynie chińskiej to:
• Ogień
• Ziemia
• Metal
• Woda
• Drzewo

Każdą z tych energii można następnie podzielić także na dwa aspekty: Yin – energia żeńska (przyjmowanie), Yang – energia męska (dawanie).

Meridiany mogą przyjmować 3 różne stany przepływu energii:
• Przepływ zrównoważony
• Niedostateczny przepływ energii – przepływ w meridianie jest zablokowany, a zatem płynie mniej energii.
• Nadmierny przepływ energii – występuje wtedy, gdy przez meridian przepływa za dużo energii, co powoduje zakłócenia przypominające wydobywanie się piany z zakręconego kranu z wodą.

Zrównoważony przepływ wskazuje na harmonijny obieg energii w meridianie. W pozostałych przypadkach potrzebne jest doprowadzenie przepływu energii do równowagi.

JAK DZIAŁA RÓWNOWAŻENIE WG 5 ELEMENTÓW?

HugoTobar, twórca kierunku neuroenergetycznej kinezjologii, wykorzystując tę wiedzę oraz niezawodne narzędzie w postaci testu mięśniowego opracował protokoły, na podstawie których możemy precyzyjnie i z ogromną skutecznością wyregulować przepływ energii w meridianach, tym samym dając ciału możliwość powrotu do zdrowia. Jednocześnie pracując tą metodą zyskujemy genialną wiedzę na temat emocji i ich związku z przepływem energii w ciele.

KURS

Od 2019 roku lek. med. Kalwajt jest jedyną w Polsce instruktorką Równoważenia wg 5 elementów dzięki czemu w Akademii Kinezjologii można zdobyć pełną wiedzę i oficjalny certyfikat Neuroenergetic Kinesiology Institute uprawniający do przeprowadzania sesji z użyciem tej metody.
Równoważenie wg 5 elementów jest doskonałym początkiem bardziej zaawanasowanej pracy kinezjologicznej. Jest także jednym z bazowych kursów neuroenergetycznej kinezjologii, który będzie uprawniał do starania się o uzyskanie podstawowego certyfikatu Neuroenergetic Kinesiology Institute Hugo Tobara.

 

Scroll to Top