fbpx

R.E.S.E.T. – Rafferty Energy System of Easing the Temporomandibular Joint

CZYM JEST R.E.S.E.T.?

R.E.S.E.T. to łatwa do nauczenia, łagodna i skuteczna metoda wprowadzająca równowagę i odprężenie w stawie skroniowo-żuchwowym, który ma wpływ na całe ciało, włącznie ze szkieletem, mięśniami, meridianami, system nerwowym i system nawodnienia. Uwalnia napięcia mięśniowe w obrębie twarzy, barków i szyi. Odpręża mięśnie szczęki i poprzez związki jakie łączą staw skroniowo-żuchwowy z innymi mięśniami i systemami wpływa relaksująco i regulująco na cały organizm, wprowadzając w nim równowagę i umożliwiając pozytywne zmiany.

DLACZEGO WARTO ZNAĆ R.E.S.E.T.?

Pierwotnym zadaniem stawu skroniowo-żuchwowego jest obrona i zagwarantowanie nam przeżycia. Ma utrzymywać głowę we właściwej pozycji oraz chronić mózg, kręgosłup, staw krzyżowo-biodrowy i miednicę. Dlatego w momentach zagrożenia (stresu) jego automatyczną reakcją jest napięcie szczęki, tzw. obronna szczęka (Defensive Jaw). Emocjonalny stres w mięśniach szczęki może trwać latami i mimo ogromnych niedogodności i wielorakich objawów, nie być kojarzony bezpośrednio ze stresem, który doprowadził do tej sytuacji. R.E.S.E.T. nie tyko odpręża mięśnie, ale także powoduje uwolnienie od starych, zalegających i szkodliwych emocji ukrytych w podświadomości.

DLACZEGO R.E.S.E.T. JEST SKUTECZNY?

Meridiany (kanały energetyczne) większości narządów przebiegają w okolicy stawu skroniowo-żuchwowego, dzięki czemu oddziałując energetycznie w tym miejscu mamy możliwość zbalansowania 90% z 42 mięśni zidentyfikowanych w Dotyku dla zdrowia.

PRZY JAKICH OBJAWACH I PROBLEMACH R.E.S.E.T. POMAGA?

bólach głowy, szyi, ramion, pleców,
napięciach i bolesności w obrębie szczęki,
zgrzytaniu zębami,
szumach usznych,
napiętych mięśniach,
bólach miednicy, kolan, stawów skokowych, stóp,
uwolnieniu długotrwałego stresu i napięcia,
przy chronicznym zmęczeniu i przeciążeniu systemu nerwowego,
przy problemach z układem trawiennym i układem moczowym,
po zabiegach chirurgicznych i ortodontycznych w obrębie jamy ustnej,
przy noszeniu aparatu ortodontycznego,
przy problemach z krążeniem,
przy trudnościach z nauką i koncentracją,
harmonizacji meridianów.

KURS R.E.S.E.T.

W Akademii Kinezjologii prowadzimy kursy z obydwu stopni tej metody.

R.E.S.E.T. stopień I – przedstawia pełną metodę balansowania szczęki.

R.E.S.E.T. stopień II – wprowadza krótkie sekwencje pozycji nakierowane na konkretne problemy i dolegliwości wynikające z niezbalansowania szczęki, co pozwala na skrócenie czasu sesji i nawet codzienną praktykę.

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST KURS R.E.S.E.T?

Dla profesjonalistów: lekarzy, stomatologów i ortodontów, rehabilitantów, fizjoterapeutów.
Dzięki swojej prostocie metoda jest przeznaczona także:
Dla osób, które doświadczają którejkolwiek z dolegliwości wymienionej wyżej, lub które chcą pomóc osobom z takimi problemami.

 

Scroll to Top