fbpx

DOTYK DLA ZDROWIA I - II & TEST MIĘŚNIOWY - rozszerzone warsztaty

TEST MIĘŚNIOWY

Gdy dostajemy złą wiadomość często „uginają się pod nami nogi”, albo „wszystko nam leci z rąk”, lub mamy „nogi jak z waty”. Gdy ogarnia nas jakaś pozytywna emocja „skaczemy z radości”, możemy „przenosić góry”, lub „rosną nam skrzydła u ramion”.
Nasze ciało odbiera i reaguje na pozytywne i negatywne emocje i uczucia, i manifestuje je poprzez napięcie mięśniowe. Metoda testu mięśniowego jest rozmową z ciałem w oparciu o zasadę łuku odruchowego, czyli odruchowej fizjologicznej reakcji ciała na otrzymywane informacje i pytania. Gdy informacja jest dla nas pozytywna, mięsnie się wzmacniają, gdy odbierany impuls jest negatywny, mięśnie ulegają osłabieniu; możemy zatem identyfikować stres na poziomie naszego ciała.

Testem mięśniowym możemy sprawdzać napięcie mięśniowe w stosunku do różnych rzeczy np. czy dany produkt spożywczy nam służy, czy mamy dobrze dobrane suplementy, czy dana sytuacja będzie dla nas korzystna czy nie. Test pozwala nam uniknąć szkodliwej diety, zakupu niepotrzebnej rzeczy, czy nawet toksycznej relacji, umożliwia lepszy dobór terapii i leczenia.
Test mięśniowy jest podstawą dla wszystkich bardziej zaawansowanych technik kinezjologicznych np. pracy ze stresem, emocjami i traumą, blokadami energetycznymi.

Na warsztatach nauczysz się:

 • Jak stosować TM w celu diagnozowania siebie i najbliższych?
 • Jak stosować tę technikę w pracy terapeuty?
 • Jak przygotować siebie i pacjenta do pracy z testem mięśniowym?
 • Jak wybrać mięsień wskaźnikowy (mięsień, na którym będziemy przeprowadzać testy mięśniowe)?
 • Kiedy test (wynik testu) jest zafałszowany i jak rozwiązać tę sytuację?
 • Kiedy test jest niemożliwy do wykonania?
 • Jakie rodzaje odpowiedzi możemy uzyskać podczas TM?
 • Jak możemy wykorzystać otrzymane informację?

Więcej o teście mięśniowym tutaj.

DOTYK DLA ZDROWIA (TOUCH FOR HEALTH™) – STOPNIE I – II

Terapia wspierająca nasze zdrowie psychoemocjonalne, fizyczne i biochemiczne.
Kinezjologia w ujęciu Dotyku dla Zdrowia to metoda, której celem jest zachowanie zdrowia i przywracanie równowagi w organizmie. To również prosta i szybka technika określająca stan zdrowia za pomocą testu mięśniowego. Opracowana przez dr. Thie’a i dr. Goodhearta łączy w sobie naukę medycyny akademickiej z wiedzą leczniczą dalekiego wschodu. Ponieważ konkretnym mięśniom przyporządkowane są meridiany i organy, poprzez test mięśniowy określający ich napięcie, możemy wskazać na blokady w przepływie energii w ciele. Następnie, pracując z ciałem za pomocą stymulacji poprzez dotyk odpowiednich punktów neurolimfatycznych i neuronaczyniowych, doprowadzamy do usunięcia blokad i przywrócenia prawidłowego przepływu energii. Dzięki temu organizm mobilizuje własne siły regeneracyjne i dąży do samouzdrowienia.

DLACZEGO WARTO POZNAĆ DOTYK DLA ZDROWIA?

Stosując metodę Dotyku dla Zdrowia możemy pomóc sobie i innym m.in.:

 • w dolegliwościach bólowych,
 • w problemach przewodu pokarmowego, zaburzeniach trawienia, alergiach,
 • w zmęczeniu, osłabieniu, wyczerpaniu,
 • w regulacji przemiany materii,
 • w problemach emocjonalnych,
 • w trudnościach w nauce,
 • w trudnościach w relacjach,
 • do pracy ze stresem, lękiem,
 • w celu poprawy postawy i chodu,
 • u sportowców do polepszenia wyników w sporcie.

KTO MOŻE POZNAĆ TAJNIKI DOTYKU DLA ZDROWIA?

Dotyk dla Zdrowia jest bezpieczną, nieinwazyjną metodą, którą mogą stosować WSZYSCY! Będzie szczególnie przydatny profesjonalistom: lekarzom, rehabilitantom, fizjoterapeutom, ale jest przeznaczony dla każdego, dla kogo ważne jest zdrowie własne i bliskich.

PROGRAM

I i II stopień Dotyku dla zdrowia przekazują bazową wiedzę, która pozwala absolwentom uczestniczyć w bardziej zaawansowanych kursach z dziedziny kinezjologii.
Dotyk dla zdrowia I to, m.in.:
Zapoznanie z 14 głównymi mięśniami i sposobami ich testowania oraz meridianami. To także techniki uwalniania stresu emocjonalnego, testowania produktów spożywczych, wzmacnianie energii słuchu i wzroku oraz proste metod uwalniania od bólu.
Dotyk dla zdrowia II to, m.in.:
Przedstawienie podstawowych zasad medycyny chińskiej, tzw. punktów alarmowych, prawa 5 elementów – podstawowy obieg energii w TCM (Tradycyjnej Medycynie Chińskiej). To także zapoznanie z kolejnymi 14 mięśniami nauka odnajdywania tego jednego jedynego punktu, który równoważy wszelkie osłabienia w organizmie.

Więcej o Dotyku dla zdrowia tutaj

Po zakończonym kursie otrzymasz certyfikat ukończenia kursu wystawiany przez INTERNATIONAL KINESIOLOGY COLLEGE – AUSTRAL

TERMIN I MIEJSCE:
 
17 – 21 lipca 2024
 – 17.07 zajęcia w godzinach 17:00 – 21:00
 – 18.07 – 21.07 zajęcia w godzinach 10:00 – 18:00
 – miejsce: Otwock

*Nowy instruktor Blanka Olejniczak

CENA PROMOCYJNA:
KOSZT: 1800 zł

Scroll to Top