fbpx

HFTH jest jedyną metodą oceny i korekcji energetycznej świadomie korzystającą z holograficznego podejścia.

CZYM JEST HOLOGRAFICZNY DOTYK DLA ZDROWIA? (Holographic Touch for Health™)

Metoda Holograficznego Dotyku dla zdrowia (HTFH) opracowana została przez Adama Lehmana na podstawie dwóch kierunków kinezjologii – Dotyk dla zdrowia (TFH) Johna Thie oraz nowatorskich metod Richarda Utta – twórcy fizjologii stosowanej (Applied Physiology). Według twórcy tej metody nasz organizm pracuje w trybie hologramu, a człowiek na najgłębszym poziomie jest strukturą holograficzną. W modelu tym każda część zawiera wszystko. U człowieka dzieje się to na poziomie DNA, które to jest obecne w każdej naszej komórce i niesie informacje o całym naszym obrazie. Holograficznym zbiorem informacji jest również nasz mózg. Ponadto w trybie holograficznym pracują nasze oczy, uszy, mięśnie i meridiany. Oto w jaki prosty sposób Adam Lehman tłumaczy działanie organizmu w ujęciu holograficznym:

„Złączcie palce rąk tak, aby powstał trójkąt. Wyciągnijcie ręce przed siebie i popatrzcie przez ten trójkąt na jakiś punkt. Zamknijcie jedno oko i popatrzcie ponownie. Widzicie ten punkt? A teraz nie przesuwając głowy zmieńcie oczy – popatrzcie zamykając drugie oko .Czy teraz widzicie punkt? Nie, nie widzicie. Teraz punkt nie znalazł się w waszym polu widzenia. Dlaczego? Kiedy patrzymy na jakiś przedmiot to tak naprawdę na ten przedmiot patrzy tylko jedno oko – to oko jest dominujące. I najczęściej wasz mózg instynktownie, automatycznie zamyka to oko, które nie patrzy na przedmiot, a otwarte pozostaje oko dominujące. Czyli na obiekt patrzy dominujące, a drugie patrzy obok. Mózg łączy te informacje i daje głębię postrzegania.”

W CZYM POMAGA HOLOGRAFICZNY DOTYK DLA ZDROWIA?

Podobnie jak Dotyk dla zdrowia, HTFH ma za zadanie wsparcie zdrowia psychoemocjonalnego, fizycznego i biochemicznego. Jest to jednak metoda z turbodoładowaniem! Stosując klasyczną korekcję w dwuwymiarowej przestrzeni (techniki Dotyku dla zdrowia), część ważnej informacji o przyczynach dysbalansu ciała nie pokazuje się w polu widzenia, przez co nie wykorzystuje się jej w rozwiązywaniu problemu pacjenta. Holograficzne podejście ułatwia głębsze wejrzenie w człowieka, daje lepsze efekty pracy z ciałem, emocjami, biochemią i energią. Dzięki temu możliwa staje się pełna korekcja i pełny powrót do zdrowia.

JAKĄ WIEDZĘ MOŻNA ZDOBYĆ W RAMACH KURSU HTFH?

Kurs Holograficznego Dotyku dla zdrowia m.in. poszerza pojęcie obwodu energetycznego, wprowadza  mudry (próby palcowe) i pokazuje możliwości ich zastosowania w technikach zarówno kinezjologii jak i w HTFH, uczy równoważenia za pomocą stref neurolimfatycznych i neuronaczyniowych oraz trenuje holograficzną ocenę stanu zdrowia pacjenta. Kurs wyróżnia szczególny nacisk na trening nawyków – co pozwala na szybsze przyswojenie wiedzy.

KTO POWINIEN ZNAĆ TĘ METODĘ?

Jest to wiedza przeznaczona dla absolwentów co najmniej I i II stopnia Dotyku dla zdrowia. Przydatna będzie szczególnie w pracy kinezjologa, psychologa, psychoterapeuty, masażysty, dietetyka, instruktora jogi, osteopaty oraz innych profesjach niosących pomoc.

Scroll to Top