fbpx

BRAIN FORMATTING – Odstresowanie struktur mózgowych

CZYM JEST BRAIN FORMATTING?

Brain Formatting to technika kinezjologiczna uwalniająca stres i przywracająca równowagę struktur mózgu. Pozwala uzyskać dostęp do poszczególnych części układu nerwowego w celu usunięcia z niego nagromadzonych informacji powodujących dysfunkcje fizyczne, psychiczne i społeczne.

BF jest unikalną metodą wykorzystującą wiedzę Dalekiego Wschodu, medycyny hinduskiej oraz wiedzy współczesnej neurologii. Poprzez zastosowanie odpowiedniego ułożenia rąk (mudr) i punktów akupunkturowych osoba prowadząca sesję jest w stanie uzyskać dostęp do głębokich obszarów układu nerwowego na poziomie fizycznym i energetycznym. Każdy akord (mudra + punkt akupunkturowy) prowadzi do poszczególnych stref układu nerwowego (mózg, układ limbiczny, móżdżek, itd.). Poprzez zastosowanie testu mięśniowego lokalizuje się punkty będące w dysharmonii, a następnie doprowadza je do stanu równowagi za pomocą technik neurokinezjologicznych. Tym samym, usuwane są blokady z naszego organizmu, których najczęściej nie jesteśmy nawet świadomi.

DLACZEGO PRACA Z BRAIN FORMATTING PRZYNOSI EFEKTY?

Zgodnie z teorią kinezjologii, która jest podstawą funkcjonowania BF nasze ciało zapamiętuje wszelkie doświadczenia, emocje i sytuacje z naszego życia. Zarówno pozytywne jak i negatywne. Wszystkie one mają wpływ na podświadome funkcjonowanie naszego organizmu. Jeśli jest to stres, negatywne emocje jak lęk, gniew, zawiść itp. mogą doprowadzić do dysfunkcji na poziomie fizycznym, emocjonalnym, czy nawet psychicznym. W tym kontekście, musimy pamiętać także, że nasze stany emocjonalne, a przede wszystkim myśli, mają ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Dla mózgu myśl jest równie prawdziwa jak realne wydarzenie. Sytuacja obecna ma taką samą siłę oddziaływania na układ nerwowy jak wspomnienie czy wyobrażenie przyszłości. Rozmyślanie o tym co się stało czy co nastąpi w przyszłości uruchamia takie same procesy w naszym jak sytuacja z „tu i teraz”. Dla naszego układu nerwowego (w tym wypadku układu limbicznego) czas nie istnieje. Każda myśl odbierana jest jako stan faktyczny. Dlatego tak ważne jest kontrolowanie swoich myśli.

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST BRAIN FORMATTING?

Techniki BF są wykorzystywane od wielu lat w gabinecie dr Kalwajt podczas indywidualnych sesji kinezjologicznych . W tym ujęciu mogą być wykorzystywane praktycznie bez ograniczenia (poza chorobami psychicznymi). BF przynosi pożądane efekty i daje pacjentowi większe zrozumienie własnej sytuacji, a przy tym podnosi także poziom odprężenia w ciele i spokój na poziomie emocjonalnym.

 

KURS

Od 2019 roku dr Kalwajt jest jedyną w Polsce instruktorką Brain Formatting dzięki czemu w Akademii Kinezjologii można zdobyć pełną wiedzę i oficjalny certyfikat Neuroenergetic Kinesiology Institute uprawniający do przeprowadzania sesji z użyciem BF.

Brain Formatting będzie szczególnie przydatny profesjonalistom: lekarzom, rehabilitantom, fizjoterapeutom, ale jest przeznaczony dla każdego, dla kogo ważne jest zdrowie własne i bliskich. Warunkiem udziału w kursie jest ukończenie co najmniej 2 pierwszych stopni Dotyku dla zdrowia.

Scroll to Top