fbpx

SIPS Stress Indicator Point System

JAK DZIAŁA SIPS?

Nagromadzenie się stresu w ciele fizycznym blokuje naturalny przepływ energii w ciele. SIPS identyfikuje za pomocą testu mięśniowego rodzaj stresu, który doprowadza do tego zaburzenia a następnie lokalizuje obszar ciała, gdzie występuje blokada. W następnych krokach wykonywana jest praca na punktach akupunkturowych znajdujących się wzdłuż linii energetycznych człowieka (meridianach), aby przywrócić harmonię w ciele i doprowadzić do naturalnego stanu samozdrowienia, co wspomaga także inne przyjęte formy leczenia.

SIPS pokazuje nam także bezpośrednio, że energetyka, o której mówimy w kontekście ludzkiego organizmu to tak naprawdę doskonale znana nam energia elektryczna. SIPS mówi o napięciu, natężeniu, oporze, teorii związanej z prądem, oraz o tym jak ta teoria odnosi się do mięśni, ścięgien, włókien, tkanek i emocji.

KURSY SIPS W AKADEMII KINEZJOLOGII

Początki SIPS sięgają 1993 roku, kiedy Ian Stubbings i dr Charles Krebs stworzyli zaczątki tej techniki, aby uprościć procedurę Power of Stress w fizjologii stosowanej. Od tego czasu powstało 13 kursów, które doskonale uzupełniają się i łączą z innymi technikami kinezjologicznymi, a metoda jest stale poszerzana o nową wiedzę i techniki.

SIPS składa się z 8 podstawowych modułów, a każdy z nich powiązany jest z konkretną czakrą i warstwą pola aurycznego:

Poziom I – Eteryczny

Poziom II – Ciało emocjonalne

Poziom III – Ciało mentalne

Poziom IV – Ciało astralne

Poziom V – Ciało auryczne

Poziom VI – Niebiański

Poziom VII – Ciało keteryczne

Poziom VIII – Wszechświat

CZYM JEST SIPS?

SIPS, czyli Stress Indicator Point System (uwalnianie stresu poprzez system punktów wskazujących miejsce stresu), to jedna z najnowszych zaawansowanych technik kinezjologicznych opierająca się na pracy z systemem elektrycznym ludzkiego ciała. To bardzo głęboka i obszerna praca ze strukturami fizycznymi – mięśniami, ścięgnami, propriocepcją, ale także wszystkimi systemami ciała – ze świadomością, umysłem, duchem, rozumieniem. SIPS pomaga w pozbywaniu się bólu fizycznego przy zablokowanych emocjach, różnego rodzaju lękach oraz powracających kontuzjach. Identyfikuje przyczynę chronicznych dolegliwości, usprawnia funkcje poznawcze organizmu, doprowadza do równowagi hormonalnej.

 

Scroll to Top