fbpx

TRAUMA PSYCHO-EMOCJONALNA W KINEZJOLOGII CZ.I

Kurs omawia pracę z psycho-emocjonalną traumą w kinezjologii.
Jednostka na każdym poziomie rozwoju integruje rożne zasoby. W sytuacji gdy pewne zasoby nie zostają zintegrowane, tworzy się konkretny program wpływający na kształtowanie osobowości. Mówimy wtedy o traumie rozwojowej.

“Nie wiem gdzie są moje granice”, “nie czuję się bezpieczny”, “potrzebuję kogoś, żeby przetrwać” – to przykłady programów pochodzących z traumy rozwojowej, która jest związana z zaburzeniem konkretnego etapu rozwoju.

Podczas kursu omówione zostaną mechanizmy przechodzenia przez etapy rozwoju indywidualnego, kształtowania rdzenia osobowości oraz traumy rozwoju indywidualnego.

Kurs przedstawia zagadnienia traumy, jej rodzaje, aspekty i struktury.
W kontekście korekty traumy psycho-emocjonalnej poruszone zostaną zagadnienia:

  • teoria struktury osobowości,
  • 8 rodzajów dominujących indywidualnych potrzeb,
  • 8 programów kształtujących strukturę osobowości
  • 16 rodzajów dysbalansów struktur osobowości.

Ponadto, kurs obejmuje praktyczne aspekty, takie jak praca z pierwotnymi odruchami (Moro i RPS) w kontekście traum, oraz neurofizjologiczne mechanizmy traumy, obejmujące protokoły związane z zastyganiem, przełączaniem nerwu błędnego, integracją potrzeb, neuroreceptorami i interakcjami społecznymi. Całość zostanie zwieńczona pełnym protokołem pracy z traumą rozwoju oraz algorytmem końcowym.

Kurs “Trauma psycho-emocjonalna w kinezjologii cz.I” jest doskonałą okazją dla terapeutów, aby pogłębić swoją wiedzę i umiejętności w obszarze pracy z traumą psycho-emocjonalną.

PROWADZĄCA
Kurs poprowadzi Daria Kovalczuk.

TERMIN I MIEJSCE:
 
14 – 17 listopada 2024
 – godz.: 10:00 – 18:00
 – miejsce: Otwock

KOSZT: 600 EUR + cena skrypu

Scroll to Top