fbpx

ODRUCHY PIERWOTNE I PIEŃ MÓZGU
Kurs 3

Akademia Kinezjologii ma przyjemność zaprosić na wyjątkowe wydarzenie – cykl kursów dot. odruchów pierwotnych, z Alexandrą Tobar dla polskich studentów Akademii Kinezjologii.

Odruchy pierwotne to tzw. “ustawienia fabryczne” naszego mózgu. Rozwijają się już w łonie matki i pozostają z nami na zawsze. Zapewniają nam bezpieczne i satysfakcjonujące życie – pod jednym warunkiem – muszą ujawniać się w odpowiednim momencie i sytuacji.

Urodzony bez komplikacji i zdrowy noworodek, dokładnie “wie” co ma zrobić, aby przeżyć; jego układ nerwowy sterowany jest idealnie przez pień mózgu. Również zaraz po porodzie odruchy sterują dzieckiem tak, aby za wszelką cenę przeżyło. Ujawnia się Moro, który zapewnia pierwszy oddech, następnie aktywizuje się odruch pełzania, szukania, ssania, aby znaleźć pokarm.

Jeśli odruchy pierwotne są nieustannie aktywne po okresie niemowlęcym (choć często niestety niewidoczne gołym okiem), przejście przez życie staje się trudne, a osiąganie sukcesów okupowane jest ogromnym wysiłkiem.

ALE! Każdy z nas ma szansę na życie w harmonii ze sobą i z otoczeniem, do stabilności psychofizycznej, otwartości i radości. Aby to się stało proces integracji odruchów z układem nerwowym musi przejść przez wszystkie etapy ścieżki odruchowej i musi być zakończony tak, aby wyższe partie mózgu mogły przejąć kontrolę nad rozwojem osobniczym. Wszelkie niedokończone procesy zaburzają “czyste” wejście do wyższych pięter mózgu i funkcje kognitywne nie mają szans na pełny rozwój. Zmęczony i przeciążony układ nerwowy ciągłą aktywnością sterowaną z pnia mózgu, musi znaleźć sposób na “odpoczynek”. Szuka wówczas “wyłącznika”, nierzadko w formie, która rujnuje życie jemu i bliskim. Wyłącznikiem tym niestety są wszelkiego rodzaju uzależnienia , agresja a nawet choroby zarówno fizyczne jak i psychiczne. Wyłącznikiem tym jest również przechodzenie przez życie zachowawczo, a nie poznawczo.

ODRUCHY PIERWOTNE CZ. 3
Kurs Odruchy pierwotne i pień mózgu 3 skupia się na wpływie stresorów na zarodek pod kątem ich oddziaływania na prawidłową integrację odruchów w postnatalnych stadiach rozwojowych. Niektóre z potencjalnych przyczyn niewłaściwej integracji odruchów są wychwytywane na wczesnych etapach rozwoju w macicy i są rozważane z perspektywy energetycznej, wraz z powiązanymi technikami równoważenia embriologicznego.

PROGRAM KURSU

• Formaty etapów rozwojowych układu nerwowego są sprzężone z procedurami formatowania odruchów wczesnego dzieciństwa.
• 14 schematów blokowych dla różnych biologicznych etapów rozwojowych i odpowiadających im odruchów.
• „Energetyczny odruch Moro” w związkach – dlaczego ludzie trafiają do dysfunkcyjnych związków w wyniku wczesnej traumy uświadamiania sobie rozłąki z matką.
• Sposoby na zrównoważenie „energetycznego Moro”, aby uwolnić się od schematu.

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST KURS?
Kurs jest przeznaczony dla osób, które ukończyły cz. 2 kursu Odruchy pierwotne i pień mózgu.

PROWARDZĄCA:
Alexandra Tobar

TERMIN I MIEJSCE:
20-23 kwietnia 2023
godz: 9:00 – 17:00
Otwock

KOSZT: 560 EUR
Płatność gotówką w EURO w dniu kursu.

UWAGI:
Kurs odbywa się stacjonarnie z możliwością podłączenia się online.
Alexandra Tobar będzie prowadziła kurs na żywo z Austrii.
Kurs będzie tłumaczony konsekutywnie.
Materiały dostępne będą w języku polskim.

Scroll to Top